Érdekesség


Ők nyerték a Televíziós Újságírók Díját

Tizenkét kategóriában hirdettek győztest a Televíziós Újságírók Díja gálán a Budapest Music Centerben. 

A legjobb női műsorvezető Ördög Nóra lett, Till Attila kapta a legjobb férfi műsorvezetőnek járó elismerést, ByAlexet a zsűritag kategóriában díjazták, Balsai Móni és Nagy Ervin a legjobb színésznő, illetve színész díját vehette át, Anger Zsoltot pedig a legjobb mellékszereplőnek választották. 

Hetedik alkalommal értékelték a szakújságírók a tavalyi év legkiemelkedőbb televíziós teljesítményeit és személyiségeit. Az RTL Klub hét, a TV2 három, a Duna egy, a Sony Max 1 elismeréssel tért haza az idei Televíziós Újságírók Díja gáláról, amelyre a vezető hazai televíziós csatornák szakemberei és sztárjai, valamint a sajtó képviselői kaptak meghívást.

A korábbi évekhez képest, a járványügyi helyzet miatt, csökkentett résztvevőszámmal, többek között a maszkviselést kötelezővé tevő, kiemelt egészségügyi óvintézkedések mellett zajlott a díjkiosztó.
Az esemény házigazdája Gundel Takács Gábor volt.

A Televíziós Újságírók Díja gálaestjén tizenkét kategóriában hirdettek nyertest. 
A 24.hu, a Hír7, az Index, a Kreatív, a Marketing&Media, a Media1, a Médiapiac, az Origo, a SorozatWiki, a Színes RTV, a Telenovella-Epizód magazin és a TVR-hét szakújságíróiból állt a grémium.  Díjazták a legjobb nagyszabású show műsort, a legjobb vetélkedőt, a legjobb realityt, a legjobb gasztro realityt, a legjobb a talkshow-t, a legjobb zsűritagot, a legjobb női műsorvezetőt, a legjobb férfi műsorvezetőt, a legjobb sorozatot, a legjobb színésznőt, a legjobb színészt, valamint a legjobb mellékszereplőt. 
A díjakat az elismerést alapító szakmédiumok munkatársai adták át. 
 
2020-ban a Televíziós Újságírók Díját a következő televíziós produkciók, illetve személyiségek kapták:
 
Legjobb nagyszabású showműsor
X-Faktor (RTL Klub)

Dallos Bogi és Puskás Peti — X-faktor


 Legjobb vetélkedő
Exatlon Hungary (TV2)
 
Legjobb reality
Cápák között (RTL Klub)
 
Legjobb gasztro reality
Gasztroangyal (Duna)
 
Legjobb talkshow
Lakástalkshow (Sony Max)
 

ByeAlex

 Legjobb zsűritag
ByeAlex (RTL Klub - X-Faktor)

Legjobb női műsorvezető
Ördög Nóra (TV2)
 
Legjobb férfi műsorvezető
Till Attila (TV2)
 
Legjobb sorozat
A mi kis falunk (RTL Klub)
 
Legjobb színésznő
Balsai Móni (RTL Klub - Alvilág)
 
Legjobb színész
Nagy Ervin (RTL Klub - A Tanár)
 
Legjobb mellékszereplő
Anger Zsolt (RTL Klub - A Tanár)

Anger Zsolt, Balsai Móni, Nagy Ervin


 Fotókredit: Televíziós Újságírók Díja