Autodidakta mód bármit megtanulhatunk otthon is csupán az internet segítségével, ám minden kezdet nehéz. Összegyűjtöttünk pár hasznos tippet, hogy könnyebben és célszerűbben induljon a tanulás.
Napjainkban egyre népszerűbb az otthoni tanulás. Egyrészt kevés embernek van pénze megfizetni a busás összegeket, melyeket a magántanárok kérnek egy-egy óráért, másrészt az internet hatalmas lehetőségeket rejt ezen a téren is. A nyelvtanulástól a különböző hobbik elsajátításáig mindenre van lehetőség, ugyanis a világhálón mindenhez található megfelelő mennyiségű és minőségű tananyag.
Hogyan kezdd?
Keress a témával kapcsolatban oldalakat, esetleg oktatóprogramokat!
Tipp: Például a Google Playen sok nyelvvel foglalkozó alkalmazást találsz, amely összefoglalja az adott nyelv nyelvtani szabályait, és azokhoz kapcsolódó feladatokat kínál.
Mérd fel tudásodat!
Tipp: Egyes honlapokon teszteket is kitölthetsz, melynek a végén egy értékelést kapsz tudásodról. Néhány még azt is kiírja, mely részeket kellene átnézned.
Hol keress?
Manapság a szállóigévé vált ,,google a barátod” mondat valóban igaz.
Tipp: Bár a legszínvonalasabb portálok az első oldalon találhatóak, azért érdemes tovább is lapozni.
A youtube-ra számos tutorial videót töltenek fel profik és haladók egyaránt. Itt tulajdonképpen nincs olyan téma, amiről ne tudnál tanulni. Gitározáshoz, énekléshez, zongorázáshoz, nyelvtanuláshoz, sminkeléshez, de még a gumiból készített karkötők technikáihoz is találni magyarázó, oktató videókat.
Előnyei:
Ingyen van, a legrosszabb esetben is pár száz forintot kell kiadni egy alkalmazásért.
A saját ütemedben tanulhatsz.
Nincs időponti kötöttség, akkor tanulsz, amikor kedved és időd van rá.
Otthon ülve nincs a levegőben a kötelező érzet, szórakozásnak tűnhet, így sokkal könnyebben megy a tanulás.
Hátrányai:
Ha valamit félreértesz, nem lesz, aki kijavítsa, így aztán lehet, hogy hibásan rögzül.
Ha nincs elég akaraterőd, könnyen torkollhat kudarcba, hiszen nincs senki, aki kötelezne a tanulásra, ösztönözne a gyakorlásra.