Színház


10 színdarab, amit nem hagyhatunk ki, ha Londonban járunk

A színház egy más dimenzióját ismerhetik meg azok a szerencsések, akik Londonban a West Enden járnak. Az alábbi tízes lista az Angliában nagy sikerrel futó, főként musicaleket mutatja be.

Hamilton

Csaknem két évvel az amerikai bemutató után, Londonba is elérkezik a méltán híres Hamilton musical. 2017 novemberében az újjáépített Victoria Palace Theatre-ben vár minden kedves érdeklődőt a Pulitzer- és 11-szeres Tony-díjas előadás. A történet az Egyesült Államok egyik alapító atyjának, Alexander Hamiltonnak az életét mutatja be. A zenei betétek a hip-hop, jazz, blues, rap, R&B és a Broadway klasszikus jegyeit vegyítik.

Les Misérables

Cameron Mackintosh londoni színpadi adaptációja a világ leghosszabban műsoron levő musicalje. A történet a politikai gondokkal sűrűn átszőtt 19. századi Franciaországban játszódik, az emberi túlélést, szenvedélyt és pusztítást kívánja bemutatni. Egy emberöltőnyi életet ölel fel a majdnem 3 órás darab, a történéseket főszereplőnk, Jean Valjean szemén keresztül láthatjuk.

The Book of Mormon

A megosztó animációs sorozat, a South Park készítői tollából származó Tony-díjas musical Londonban is nagyon népszerű az emberek körében. A szatirikus hangvételű előadás nem ismer tabutémákat, foglalkozik többek között a vallással, a fogyasztói társadalommal, a gazdasági helyezettel és magával a musical műfajával is.

Wicked

A West Enden már több mint 10 éve futó, szintén világhírű musical két boszorkány barátságáról szól. A szereplőket L. Frank Baum Óz, a csodák csodája című művében szereplő karakterek inspirálták.

The Lion King

Ki ne ismerné a Disney szívet melengető meséjét, az Oroszlánkirályt? Gyerekkorunkat felidéző dallamok csendülnek fel a musicalben, mint például „Az élet az úr” és „Hakuna Matata”. A régi klasszikusok mellett azonban új elemeket, zenei betéteket is felfedezhetünk az előadásban.

Dreamgirls

A Tony-díjas musicalben három chicagói lány története elevenedik meg a szemünk előtt. A cselekmény során a trió a saját, „The Dreams” nevű együttesével próbál betörni a zeneiparba, de hamar megtapasztalják a showbusiness árnyoldalát is, és megtanulják, hogy a művészek élete sem csupán csillogásból áll.

Beautiful – The Carol King Musical

Az önéletrajzi darab Carol Kingről, a híres zeneszerző életútjáról szól. Egyszerű iskoláslányként indul, majd szupersztárrá érik. Szakmai és magánélete is terítékre kerül, sokat megtudhatunk a férjéről és társszerzőjéről, Gerry Goffinról is.

Jesus Christ Superstar

Jézus utolsó heteit dolgozza fel a történelmileg korántsem hű musical. A központi szerepet Jézus és Júdás kapcsolata, és egyéni vívódásaik kapják. Fülbemászó dalokon keresztül ismerhetjük meg a történetet. Biztos, hogy senkinek sem lesz új az „Én hogy szeressem őt, mondd”, a „Gethsemane” és a „Szupersztár”.

Harry Potter and the Cursed Child

J.K. Rowling, Jack Thorne és John Tiffany megajándékozta a Harry Potter sorozaton felnőtteket a 8. részként is emlegetett Cursed Child színdarabbal. A történet 19 évvel a roxforti csata után játszódik, a főszerepet ezúttal Harry gyerekei viszik. Ők is megkezdték már tanulmányaikat a híres varázsiskolában, és legalább ugyanannyi kalandba (és bajba) keverednek, mint az egykori trió.

The Phantom of The Opera

Andrew Lloyd Webber talán leghíresebb musicalje is várja Londonban a színházba járókat. A történet a Párizsi Operaház színpada alatt bujkáló, torz arcú Fantomot mutatja be, akit külseje miatt kitaszított  magából a társadalom. Természetesen, mint minden valamirevaló musicalben, rá is rátalál a szerelem, a fiatal Christine személyében. Klasszikus dalok és csodálatos díszletek között bontakozik ki a szerelmük a nézők orra előtt.

A képek forrása: http://www.officiallondontheatre.co.uk/