Ezt ajánljuk mi


II. VINO - Kóstoló Ünnep Egerben: Az élmény köztünk születik

A hagyományteremtés jegyében újra VINO Kóstoló Ünnep Egerben, ahol – a tavalyihoz képest -  új helyszínen  mutatkoznak be az Egri borvidék ismert borászatai éttermei és kézműves termékei.

A jeles eseményre augusztus 24-25-én (péntek, szombat 16:00 – 22.00) kerül sor. Helyszín a csodálatos Egri Érseki Palota Turisztikai Látogatóközpont.

Miért a VINO?

A VINO megálmodásánál arra helyezték a fő hangsúlyt, hogy ezúttal ne egy vagy néhány konkrét fajtára specializálódva sorakozzanak fel az Egri Borvidék borai, hanem sokkal szélesebb skálán kóstolhassanak a vendégek. Ezáltal mindenki megtalálhatja a számára leginkább tetsző tételeket és jobban körbejárhatja kedvenc borászatainak sokszínűségét.

Fontos a borok és a gasztronómia jó megjelenítése, a stílus, a kommunikáció, a helyszín. A hagyományteremtés megtörtént, ez már a második VINO esemény folytatólagosan, és összefogja az egri, meg a környéki borászokat. Sőt, idén a Tokaji Borvidékről is hívtak pincészeteket.

A szervezők gondoltak a családokra a több generáció számára vonzó és színes programokkal.

Az esemény nem csak a bor és a közönség, hanem a bor és az egyház kapcsolatára is építkezik. A nevében lévő kóstoló azt fejezi ki, hogy célszerű a mértékletesség, a kulturált kóstolás és borfogyasztás, az ünnep pedig a szüret kezdődését és az évjárat értékelését jelzi.

 

Az Egri Érseki Palota

Sokszor hamarabb látogatunk meg távoli műemlékeket, mint azokat, amelyek itt vannak közvetlenül előttünk. Eger legforgalmasabb és leghangulatosabb sétálóutcáján, a Széchenyi utcán található az Érseki palota, amely több mint 250 éve az egri érsek rezidenciája. Ebben az épületben nyílt meg 2016-ban az Érseki Palota Turisztikai Látogatóközpont, ahol különlegesen szép, autentikus környezetben ismerhető meg az egri érsekek világa.

Hernádfői Csaba és Lőrincz György

Hernádfői Csaba, a központ igazgatója elmondta, hogy a vár és a minaret mellett igyekeznek a köztudatba bevezetni egy ilyen igazi, csodálatos műemléket, amit a palota képvisel. Egyik szárnya a mai napig az egri érsek rezidenciája.

Azoknak, akik már sokszor eltervezték a Palota meglátogatását, szintén ajánlott a VINO esemény. Ez egy tökéletes alkalom, hiszen a belépőjegy megvásárlásával a kiállítások látogatása is ingyenessé válik a két nap alatt.

 

Mit kap a látogató a belépőjegyért?

Találkozás a borásszal

Színvonalas egri élmény, program a belvárosban 2 napig

Belépés a Palotába

Színes gasztronómiai kínálat

Élményt adó zenei műsor

Családi programok

Szűrt, érdeklődő, hasonló érdeklődésű közönség

Belépési díj 2 napra: 1 000 Ft, Pohár letéti díj: 1 000 Ft (visszatérítendő)

 

A rendezvényt mindkét napon ünnepélyes szőlőáldással nyitják meg. A megnyitón részt vesznek az Egri Borbarát Hölgyek és az Egri Bikavér Lovagrend tagjai, valamint fellép az Egri Érseki Fiúkórus. Beszédet mond Dr.Lőrincz György az Egri Borút Egyesület elnöke és a St.Andrea Szőlőbirtok vezetője és borásza.

 

Programterv 

Augusztus 24., Péntek:

• 16:00 Ünnepélyes Megnyitó és Szőlőáldás

• 17.00-18-00 Tóth Eszter akusztikus koncert

• 18.00-20-00 Simple Acoustic

• 20.00-21.30 Snidero Quartet

Augusztus 25. Szombat:

• 16:00 Ünnepélyes Megnyitó és Szőlőáldás

• 17.00-19.00 Tóth Eszter akusztikus koncert

• 19.30-21.00 Moór Bernadett jazz zongora koncert

A zenekarok közti szünetben és a koncertek után DJ zenél.

Meglepetések: Bemutatkozik két borvidéki összefogó kezdeményezés: az Egri Borműhely és a Kőporos Borbazár.

 

Az Egri Borvidék

Több mint 5400 hektárnyi szőlőültetvény és közel 1000 éves szőlő- és borkultúra a Bükk hegység déli lankáin. A történelmi borvidéken a 400 éves riolittufába vájt borospincék mellett, az elmúlt években a folyamatos minőségi fejlődés és a sokszínű megújulás jellemzi a borászatokat.

Lőrincz György, a St.Andrea borászat tulajdonosa szerint az itteni áldott és csodálatos vidéken olyan borok teremnek, amiket érdemes megkóstolni a II. VINO Ünnepen is, és jó hírét vinni a világba.

S ahogyan az Egri Csillag létrejött, hasonlóan terveznek a borászok egy újabb, egységes megjelenésű egri bort, amely a piacon egy vagy két év múlva várható.

 

Egyház és bor Egerben

Az első püspökségek egyikét Egerben alapította Szent István királyunk. A püspökségre költöző szerzetesek magukkal hozták hazájukból az ott honos szőlőfajtákat is. Az egyház központi irányító hatásának tulajdonítható a szőlőművelés kezdeményezése, fejlesztése Egerben, hiszen az egyházi szertartások elengedhetetlen kelléke a bor.

 

https://standrea.com/vino-kostolo-unnep-egerben/