Teljes manikűr
by
A legtökéletesebb megjelenést is tönkretehetik az ápolatlan kezek. Ahhoz, hogy megfelelően ápoljuk körmeinket nem árt tudni, hogy –a hajhoz hasonlóan-nagyrészt elhalt sejtekből, keratinrostokból áll. Így a köröm egészségét a helyes, kiegyensúlyozott táplálkozás és a köröm környékének ápolása határozza meg.
Teljesen mindegy azonban, hogy hosszú vagy rövid a lényeg az, hogy hetente egyszer érdemes néhány percet szánni a manikűrre, melyet egyedül is könnyen elkészíthetünk.
Első lépésként készítsünk tálkába langyos szappanos vizet. Terítsünk le egy asztalt törölközővel, ezen fogjuk tartani a manikűrözendő kezünket. Ha szükséges távolítsuk el a körömlakk maradványokat. Ezt követően reszeljük oválisra körmeinket, amelyek hosszát az egyéniségünkhöz, az éppen aktuális trendekhez, valamint az ízlésünkhöz megfelelően választhatunk meg. Nem árt azonban szem előtt tartani azt, hogy a rövidebb köröm ellenállóbb és erősebb. A körömráspollyal mindig csak egy irányt haladjunk, mert ha nem így teszünk könnyen károsíthatjuk a felszínét.
Helyezzük kezünket öt percre langyos, szappanos vízbe. Körömkefe segítségével távolítsuk el a piszkot körmeink alól, majd töröljük teljesen szárazra. A köröm környékét kenjük be körömágybőr-puhítóval, várjuk meg a használati utasításon szereplő idő leteltét és utána toljuk hátra a felpuhult bőrt narancsfapálcikával. Soha ne vágjuk le és ne tépkedjük a körömágybőrt, mert könnyen elfertőződhet és begyulladhat. Ismét áztassuk két percig kezünket a szappanos vízbe, majd hidratáló kézkrémmel masszírozzuk át. A krémet, úgy kenjük szét, mintha kezet mosnánk. A körömágybőrre használjunk speciálisan erre a területre kifejlesztett multi vitaminos készítményt. Természetesen fényessé varázsolhatjuk a köröm felületét polírozóval, de emellett érdemes átlátszó körömerősítő lakkot alkalmazni, melynek rendszeres alkalmazásával körmeink erőssé, egészségessé és nem utolsó sorban csillogóvá válnak. A manikűr befejezéseként a köröm alját húzzuk ki fehérítő ceruzával.
Szerző: Böröczky Katalin