Érdekesség


Orvosok, mentők a vizes VB-n

A budapesti vizes világbajnokságra hozzávetőlegesen 350 ezer vendéget várnak kül- és belföldről. Az egészségügyi ellátáshoz pedig sok szakember szükséges. Majd hétszáz fős csapat készül a nagy eseményre, orvosok, ápolók, mentősök, önkéntes segítők.

A Semmelweis Egyetem látja el a 2017-es, Budapesten és Balatonfüreden rendezett 17. FINA világbajnokság sportolóit. Az orvosi hátteret biztosító csapat vezetője Dr. Merkely Béla, az egyetem klinikai központjának elnöke, a Városmajori Szív- és Érgyógyászati Klinika igazgatója.

A készültség kiegészül az Uzsoki Utcai Kórház traumatológiai osztályával – ami egyben az egyetem Traumatológiai Tanszéke is.

Az egészségügyi személyzet három meghatározó csoportból áll feladatkör és felelősség alapján:

-Önkéntesek: frissen végzett orvosok és felsőbb éves orvostanhallgatók (200 fő)

-Gyakorlott orvosok: szakorvosok és maximum két évvel a szakvizsga előtt álló rezidensek (200 fő)

-Szakápolók és szakasszisztensek (200 fő)

Balatonfüreden a Veszprém Megyei Csolnoky Ferenc Kórház adja a versenyzőknek és az akkreditált résztvevőknek a kórházi hátteret. 

Azért, hogy a verseny ideje alatt ne sérüljön a mentőszolgálat alaptevékenysége, plusz mentőautók állnak majd szolgálatba. Az élet nem áll meg a vizes vb alatt sem, a kocsikon szabadnapos kollégák látják el a feladatot – mondta el Győrfi Pál a mentősök kommunikációs vezetője.

Tar Mihály, a Vízimentők Magyarországi Szakszolgálatának szóvivője ismertette, hogy a nyílt vízi versenyeknél, az ugrótoronynál és az úszás-számoknál lesznek majd vízimentők.

A Duna parti óriás ugrótorony alatti medencében egy búvár folyamatosan a vízben tartózkodik az ugrások idején, hogy baj esetén azonnal a sportoló segítségére legyen.

A legnagyobb egységet a balatonfüredi versenyhelyszínen búvárok, mentőhajók, sürgősségi mentőhajók képezik.

Az úszásszámoknál a medence két végén egy-egy vízimentő lát majd el szolgálatot.