Zene


Magyarok az Eurovízión

Noha magyar induló még sosem állhatott az Eurovízión a dobogó legfelső fokára, rengeteg jó dallal örvendeztettük meg a nemzetközi közönséget. Lássuk a legemlékezetesebb magyar fellépőket.

bogi,eurovizio

Az első európai dalverseny 1956-ban rendezték meg, de Magyarország csak a rendszerváltás után, 1993-ban nevezett először a nemzetközi versenyre. Ekkor Szulák Andrea Árva reggel című dala képviselte a magyarokat, ám nem sikerült a döntőn való részvételhez szükséges pontszámot megszerezni. 1994-ben viszont már magyar résztvevője is volt a döntőnek, Bayer Friderika képviseletében. 

Elevenítsük fel az utóbbi bő két évtized legemlékezetesebb fellépéseit!

Bayer Friderika (1994)

Bizony, már az Eurovízió első magyar résztvevője szép eredményt ért el, sőt, ő érte el a legszebbet! Bayer Friderikának a negyedik helyet sikerült megszereznie, Dublinban. Érdekesség, hogy alig a nagy megmérettetés előtt pár héttel jelent meg debütáló albuma. Így még büszkébbek lehetünk rá!

NOX (2005)

Forogj világ!, volt a címe a dalnak, mellyel a duó képviselte Magyarországot a 2005-ös kijevi versenyen. Ebben az évben vezették be az elődöntőkön való versengést, melyet a magyar együttes akadály nélkül teljesített. A végső versenyben a 12. helyet érte el a fesztiválon a magyar néptáncot és népi viseletet is bemutató együttes.

Rúzsa Magdi (2007)

A 9. helyre került Rúzsa Magdi Aprócska Blues című száma Helsinkiben. Az énekesnő elmondta, hogy a dalt Kovács Kati Várlak című nótája ihlette. A finnországi fellépését a hazai média a színpadkép miatt kritizálta. Rúzsa Magdi minimális díszlettel, egy egyszerű fehér trikóban állt közönség elé. Vajon egy látványosabb fellépés nagyobb sikert hozott volna?

Wolf Kati (2011)

Az énekesnő a 2010-es X Factornak köszönheti a hírnevét. Noha nem is nyerte meg a tehetségkutatót, kijelenthetjük, hogy abból a verseny említett szériából ő érte el a legnagyobb sikereket. Szerelem, miért múlsz? című számának angol változatával lépett fel 2011-ben, Düsseldorfban. A versenyen megszerezett 53 pont a 22. helyre volt elég.

Bye Alex (2013)

Három éve a tizedik helyik sikerült feltornáznia magát Bye Alexnak Malmőben. Talán a férfi sikere nem annyira az egyszerű, ámde fülbemászó zenének köszönhető, hanem a karakteres, alternatív megjelenésének. Az énekes Magyarországon az Eurovízió előtt még kevésbé volt ismert, ám a nemzetközi versenyen való részvétele otthon is meghozta számára a népszerűséget. 

Boggie Wars for Nothing (2015)

Csemer Boggie megható számmal készült a tavaly Bécsben megrendezett versenyre. Bár a közönség átszellemülten hallgatta az erőszak ellen kampányoló számot, végül a 20. hellyel kellett beérnie az énekesnőnek. A Wars for Nothing osztrák, német, holland és izraeli rádiók egyik legnépszerűbb slágere volt tavaly.

Kép forrása: 1