Fashion


Tetoválás trendek – Stílusirányzatok és mellényúlások

A 19. és 20. századig számos kultúrában a bűnözőket pecsételték meg egy életre a tetoválással, azonban ma már olyannyira kinőtte magát ez a fajta önmegvalósítás, hogy bátran beszélhetünk trendi, de kifejezetten kínos tetoválásokról is.


Az örökzöldek

Szabó Endre, a londoni magyarok között igencsak ismert tetováló művész szerint, amik igazán örökzöldnek számítanak a vendégek körében, azok a feliratok. Ez lehet trendi és menő is, attól függően, hogy mit tetováltatunk magunkra. Van pár elcsépelt szó és kifejezés, amiket rengetegen viselnek , így ezek inkább cikisnek számítanak (pl: freedom, belive, forever, love, never give up ) . Az ilyeneket 5-ből 3 tetováló nem is szívesen pingál fel egy ember bőrére.

A másik örökzöld, a portré. Ezeket a tetoválásokat általában a mellkasra, a vállra és a hátra kérik a vendégek. Rokonoktól kezdve a hírességekig, szinte bármivel felkereshetnek egy tetoválót, sőt van, aki a kisállatát festeti magára. Ez csak abban az esetben sülhet el balul, ha nem nézünk utána kellően az adott tetováló portfóliójának és egy hozzá nem értő székébe ülünk be.


A cikisek

A nonfiguratív tetoválást egyre kevesebben kérik, ugyanis már legalább annyira számít a köztudatban kínosnak, mint a szandál-zokni kombináció. Ezek a szimbólumok akár egy ősi kultúra jelképét is ábrázolhatják, de sokkal jellemzőbb a nyugati emberre, hogy nem tudja, mit tetováltasson ezért ezt a stílust választja.

A legősibb mesterséget művelők rendszámának nevezett tetoválások a popsi feletti területre kerülnek. Ebben az estben is a nonfiguratív tetoválások számítanak a legkínosabbnak, de a fiatalok már semmilyen szimbólummal nem szimpatizálnak ezen a részen.

Talán a legkellemetlenebb kérdés a sminktetoválás és azon belül is a szemöldöktetoválás. Nem csak elveszítik a nők a természetes megjelenésüket, de nagyon ritka, hogy ezek jól sikerülnek és nem egy mesefigura tekintete köszön vissza ránk. Általában az teszi fel a pontot az i-re, ha a sminktetoválás már kikopott vagy rosszabb esetben elkékült.


Ami most divat

A dotwork tetoválások kizárólag pontokból épülnek fel, nagyon ritka, hogy a tetováló egyenes vonalat húz ezekbe az ábrákba. A pontok sűrűségével vagy éppen ritkaságával érik el a forma látványosságát. Leggyakrabban indiai motívumokhoz, azon belül is mandalák ábrázolásához alkalmazzák ezt a stílust.
Watercolor általában egy nagyon élénk színű tetoválás, mely tényleg a vízfesték hatását adja vissza a bőrön. Olyan mintha egy nagy ecsettel pacsmagoltunk volna a felületre, és ettől válik igazán különlegessé ez a stílus. Itt nincsenek szabályok.
A trash polka kifejezetten fiatalnak számít a stílusok között, melynek színei a fekete és a piros. Ennél a stílusnál a realizmust ötvözik a minimal ábrázolással. Roppant aprólékos tetoválásnak számít.


Tetoválás előtt

1. Gondold végig

Csak azért mert tetoválást szeretnél, ne ülj be egy tetováló székébe egy meggondolatlan ötlettel

2. Nézz utána a tetoválónak

Lehet, hogy egy tetováló tökéletes a dotwork stílusban, de nem biztos, hogy egy portrét is el tud készíteni

3. Gondold meg, hogy hova

Nem csak azért, mert örökre ott lesz és akár a munkakeresést is megnehezítheti, ha látható helyre tetováltatsz, hanem azért is, mert jó néhány felületen rettenetesen fájhat a procedúra. Ilyen például a hónalj, lábfej, belsőcomb, borda és a térdhajlat.

4. Gondolj a későbbiekre 

Ez nem csak azért fontos, mert az ember változik és nem biztos, hogy 50 évesen is Justin Bieber rajongó lesz, hanem azért is, mert az elkészült művek kopnak és néha újra kell tetoválni, mert kifakulhatnak.

 

szerző: Kormos Viktória