Gasztro


2+1 egyszerűen elkészíthető magyar halrecept ínyenceknek

Főzés közben vagy utána tegyünk citromot a halra? A szegedi vagy a bajai halászlébe főzzünk tésztát? Mely halfajtákban található a legkevesebb szálka? Többek között ezekre a kérdésekre is választ kaphatnak a nézők a Halimádók konyhájában.

Andrejszky Zoltán legújabb főzős műsorában Magyarország különböző tájaira kalauzolja a nézőket, miközben vendégeivel a leg ínycsiklandozóbb, garantáltan szálkamentes halételeket készíti el. Az új főzőműsor azok számára nyújt segítséget, akik valamilyen oknál fogva ódzkodnak a halételek fogyasztásától vagy egyszerűen nem mernek belevágni az elkészítésükbe.

Zoli mellett a képernyőn többek között olyan hírességek tűnnek fel, mint Erdei Zsolt, Besenyei Péter vagy Cseh Laci, sőt, Andrejszky nemzetünk egyik legnagyobb színészének kedvenc halreceptjét is megosztja a nézőkkel. „Számos kedves színésszel, olimpikonnal és ismert emberrel volt szerencsém együtt főzni a műsor felvételei alatt. Az egyik legkedvesebb vendégem jó barátom, Józsa Imre volt, akinek köszönettel tartozom, hogy megosztotta velem és a nézőkkel egyik legféltettebb receptjét. Én azzal adózom emlékének, hogy minél több emberhez eljuttatom a rakott lecsós harcsa receptjét, amely azóta a közönség abszolút kedvencévé vált” – mondta Andrejszky Zoltán, a Halimádók konyhája műsorvezetője.

Az alábbi 2+1 meglepetés recept könnyen elkészíthető, így bárki magabiztosan, előzetes főzőtudás nélkül lepheti meg családtagjait vagy barátait egy-egy ínyencséggel. További receptekért kapcsoljon minden szerdán 10.30-tól a DoQ tv-re!

Tradicionális bajai halászlé

Hozzávalók:

1 kg ponty

1 db vöröshagyma

1 db paradicsom

1 db paprika

2 púpos ek őrölt pirospaprika

A bajai halászlé egyik legfontosabb tulajdonsága, hogy híg, leves állagú, ugyanis nincs bele passzírozott alaplé, valamint - a szegedi halászlével ellentétben - gyufatésztával fogyasztják. Tegyük fazékba a besózott pontyszeleteket, majd öntsük rá a pépesre aprított hagymát, paradicsomot és paprikát és hagyjuk állni 1 órán át. Ezután öntsük fel bő vízzel és forraljuk fel. Forrás után vegyük lejjebb a lángot, végül adjuk hozzá az őrölt paprikát, majd főzzük készre még fél óra alatt. Gyufatésztát teszünk bele.

Tejszínes-fokhagymás füstölt harcsa, tagliatelle tésztával

Hozzávalók:

25 dkg füstölt harcsa

500 dkg tészta

fokhagyma

2dl főzőtejszín

2 cs. petrezselyem

só, bors

Ebben a receptben a fehér húsú hal és a tejszín kivételes ízharmóniát alkotnak. Főzzünk meg fél kiló tagliatelle tésztát, közben dinszteljük a hagymát üvegesre. Ha ezzel elkészültünk, szórjuk a hagymához a fokhagymát, majd a halat futtassuk meg rajta. Adjuk hozzá a tejszínt, a sót, a borsot és a petrezselymet. Ha besűrűsödött a tejszín, öntsük a tésztára és tálalhatjuk.

Rakott lecsós harcsa

Hozzávalók:

80 dkg filézett harcsa

15 dkg füstölt szalonna

3 fej vöröshagyma

4 db paradicsom

8 db paprika

tejföl

bors, só, pirospaprika

liszt

Sózzuk be a harcsát, majd a szeleteket hempergessük meg egy kis lisztben. Ha ezzel készen vagyunk, a harcsaszeleteket az apróra vágott szalonna zsírjában kisütjük. Közben, amíg ez elkészül, készítünk egy lecsós alapot. A szalonna zsírjához tegyük vissza a szalonnát, majd adjunk hozzá hagymát. Vágjuk bele a paprikát és a paradicsomot, majd pároljuk puhára őket.